رانین صنعت گستر

پست کمپکت RG-Compact

امروزه تراکم بار در مناطق مرکزی محیط های شهری از یک سو، قیمت هنگفت زمین و عدم دسترسی به زمین های با ابعاد مناسب برای ساخت پست های معمولی توزیع از سوی دیگر، موجب شده است تاتقاضا برای انواع پست های کمپکت رو زمینی و زیرزمینی به صورت روزافزون افزایش یابد. این پست ها به طور کلی به دو دسته پست های کمپکت با عملیات ساختمانی معمول و پست های کمپکت پیش ساخته تقسیم می شوند.

مشکلات موجود در انجام عملیات ساختمانی در مراکز پر تراکم، پرازدحام و پر ترافیک شهری همچون تهران و همچنین لزوم سرعت بخشیدن به عملیات احداث، باعث شده است که استفاده از پست های کمپکت پیش ساخته به عنوان راه حل مناسبی برای پاسخگویی به محدودیت ها و نیازهای فوق مطرح گردد.

به طور کلی پست های کمپکت پیش ساخته به پست هایی اطلاق می شود که بدون نیاز به عملیات ساختمانی و به صورت آماده شده از قبل و یا با حداقل عملیات ساختمانی (مثلاً فقط با احداث فونداسیون ) قابل نصب در محل باشند.

استفاده از پست های کمپکت پیش ساخته براساس استفاده در شبکه رینگ باز زمینی بوده و بمنظور قرار گرفتن پست در رینگ شبکه، بایستی تابلوی فشارمتوسط به صورت کمپکت دارای دو دستگاه سکسیونر قابل قطع زیر بار و یک دستگاه سکسیونر فوزیبل برای حفاظت ترانس باشد. با توجه به تراکم بار در مناطق پرازدحام شهری و تجارب موجود، به منظور تنوع زدایی ، ظرفیت این پست ها، 800 کیلوولت آمپر در نظر گرفته می شود.

برای طرح های خاص مربوط به مشترکین صنعتی و تجاری با چگالی بار بالا که نیازمند استفاده از پست های اختصاصی با ظرفیت بالاتر از 800 کیلوولت آمپر می باشند از رله ثانویه جهت حفاظت ترانسفورماتور استفاده می شود.

 ویژگی های پست کمپکت :

دارای روشنایی و تهویه کنترل شده با ترموستات مناسب؛

نصب  پست روی سطح زمین و بر روی فوندانسیون؛

 دارای دریچه ورود به زیر زمین پست از داخل؛

- مجزا بودن قسمت های LV , MV و Transformer از یکدیگر؛
استفاده از ورق دو و نیم میلیمتر در ساخت بدنه؛

- رنگ الکترواستاتیک / کوره ای ؛

درجه حفاظت IP4X 

کاملا پیش ساخته و بصورت پیچ و مهره ای؛

نصب اسکلت ، قطعات و تجهیزات در مدت زمان کوتاه؛

حمل و راه اندازی و جابجائی بسیار آسان؛

بدون نیاز به نگهداری؛

18 ماه گارانتی.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.