رانین صنعت گستر

تولید پراکنده یا DG  که مخفف Distributed Generation است به مواردی اطلاق میشود که برق در همان محل مصرف یا در نزدیکی محل مصرف تولید میگردد . تولید پراکنده نیروگاههای مقیاس کوچکی هستند که ظرفیت حداکثری تولید آنها 25 مگاوات میباشد . تولید پراکنده به آن دلیل به وجود آمد که در برخی از نقاط افت جریان و ولتاژ مشاهده می شد . این طرح جهت پرکردن این نقایص مطرح شد .

تولید پراکنده به دو دسته تولید همزمان برق و حرارت ( CHP ) که اختصار Combined Heat Power  و نیز برق، سرما و حرارت (CCHP  ) که اختصار Combined Cold&Heat Power تقسیم میشود. منظور از تولید همزمان ، تولید برق در کنار صور دیگر انرژی و استفاده از همه موارد به طور همزمان است .

مولد تولید همزمان مولدی است که اتلاف حرارت آن مستقیما مورد استفاده قرار گرفته یا برای تولید آب گرم ، بخار یا کاربردهای دیگر بازیافت می شود .

از مزایای مهم تولید همزمان این است که بازده الکتریکی موثر آن بیش از یک و نیم برابر بازده نیروگاههای حرارتی است .

شرکت رانین صنعت در راستای توسعه محصولات و خدمات خود با مشارکت شرکت معتبر ال دیتا آلمان قادر است  ب تمام خدمات فنی مهندسی و تجاری  در زمینه نصب و راه اندازی نیروگاه های تولید پراکنده را  با بالاترین کیفیت ارائه نماید.جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.